logo

Tallinna ja Harjumaa kurtide ühing

Uudised

11.03.2012

Kooliteemaline jutuvõistlus

 
Tervitused kõigile õpihimulistele!

Anname teada, et lähiajal on ilmumas thinklasi ning meie tegevust tutvustav väljaanne. Et MTÜ THINK Eesti on eelkõige erivajadustega inimestega tegelev koolitusettevõte, on need kaks viimast seika ka ilmuva teatmiku läbivaks teemaks. Esimese osa moodustab koolide tutvustus, teises osas saavad sõna inimesed ise.
 

Pange kirja vabas vormis oma kogemused, mis puudutavad õppimist, ükskõik kas põhikoolis, gümnaasiumis, kutsekoolis, ülikoolis või lihtsalt täiendkoolituse kursusel, sh autokool, võõrkeeleõpe jms. Võib-olla on keegi ka välismaal õppinud? Millised on olnud koduõppe tulemused?

Ühendavaks jooneks olgu erivajadus ning haridus.
 

Mõned suunavad niidiotsad:

      - Erivajadusega seoses ette tulevad probleemid koolis: millised need olid ja kuidas neid lahendasite? (näiteks kurt suulisel eksamil või etteütlusel, viipekeeletõlk loengus, ratastoolikas avastades, et tema loeng toimub ilma liftita maja kõrgemal korrusel; pime tudeng, kes kutsuti tahvli juurde kirjutama, liitpuuetega õppur, kelle jaoks õppetempo muutus ühel hetkel lihtsalt liiga kiireks jne)

     - Ümbritsev suhtumine: head nipid, kuidas saada hakkama õppejõudude ning kaasõpilastega ning neid oma erivajaduse osas valgustada. Kelle poole oma muredega pöördusite ning kes kõige mõistlikumalt suhtusid? Kas lahendusi oskasid välja pakkuda ka õppejõud/ dekaan/ direktor, või tegite seda enamjaolt ise? Kas n.ö valgustamine on üldse kõikide inimeste puhul võimalik ja mis ulatuses?

    - Olmeseigad: lihtsalt lõbusad, naljakad või miks mitte ka traagilised / tragikomöödilised juhtumused.


Maht ei ole otseselt piiratud, loeb sisu. Väljaande koostajad jätavad endale õiguse töid vajadusel kohendada ja lühendada.


Parima loo autorile Selveri kinkekaart 20 euro väärtuses! Kõikide avaldamisväärsete kirjutiste eest vaevatasuks THINKi käsitööpoe kinkekaart
5 euro väärtuses!


Ootame Teie kirjutisi kuni 15.märtsini k.a. meiliaadressile: kristi@think.ee


Kaunist kevadeootust ja kopsakat kogemustepagasit lootes,


Kristi Kallaste
MTÜ THINK koolitusjuht

http://www.think.ee/
 

 

Tagasi
24.04.2019
Meie ootame teid kevadisele perepäevale 18. mail Stroomi rannas
11.03.2019
10. aprillil 2019 kell 18.00 toimub kurtide majas Tallinna ja Harjumaa Kurtide Ühingu aastakoosolek
01.03.2019
Tähistame Eesti viipekeelepäeva 6. märtsil kell 18.00 kurtide majas
11.02.2019
Kurtide ühing korraldab liikmetele ja nende lastele vastlapäeva tähistama
11.02.2019
Arkady Belozovsky 2.osa seminar...