logo

Tallinna ja Harjumaa kurtide ühing

Uudised

15.10.2007

Türgi reisi üksikasjad on selgunud...


Kuna soovijaid on nii palju, siis ettevalmistused toimuvad juba detsembris, see tähendab broneeritakse hotelli ja lennupileteid.
Neile, kes registreerisid juba, tutvuge reisiprogrammiga ja samuti mõelge, kas hind on teile vastuvõetav s.t. jõuate maksta.
LOOBUDA JÕUAB VEEL ENNE 1. DETSEMBRIT.

 

Me lendame Tallinnast Antalyasse, sõit kestab umbes neli tundi. Sealt bussiga edasi Alanyasse, umbes 130 km. Alanyas ööbime kolme tärni hotellis „Saray Beach”, hotell asub Kleopatra liivrannas. Hinna sees on juba hommiku – ja õhtusöök (rootsi laud).

2007.a. maksis selline reis 10 390 EEK (hinna sees lend edasi-tagasi, transfeer hotelli ja lennujaama, hotell koos hommiku- ja õhtusöögiga).
NB! Igal aastal tõuseb reisihind 5-10%. s.t. 2008.a. maksab natuke rohkem.

Reisi kestus on 11 päeva - 24. juuli kuni 3. august 2008. a. NB! Aeg võib muutuda seoses lennuplaaniga.
 

ALANYA
 

See vahemereäärne kuurort paikneb Tauruse mägede nõlval. Alanyat ümbritseb hulk tsitrus- ja banaaniistandusi. See kuurortlinn ahvatleb puhkajaid oma pehme lähistroopilise kliimaga. Kaunis sadam, valge liivaga rand, helesinine vesi ja otse mere rannal laskuvad Tauruse mäed moodustavad harmoonilise ja silmale kauni terviku. 

Rooma imperaator Marcus Aurelius kinkis oma armastatule Kleopatrale pulmadeks Alanya – küllap on see paik siis tõesti nõnda eriline. Kleopatrale olevat Alanya väga meeldinud – ta olevat siin palju aega veetnud, vahutavates merelainetes supelnud. Üks ilusamaid , peene, valge liivaga Alanya randu kannab Kleopatra nime.

 Alanya on kuulus oma uhke kaljuse mägiharja poolest, mille tippu kroonib suurepäraselt säilinud kindlus. See on türgi seldžukkide ainus säilinud kindlus maailmas. Ehitist ümbritseb kuue kilomeetri pikkune kaitsemüür, mis on üks pikimaid terves Türgis.

 

Mäejalamil asuv Alanya vanalinn kutsub külastajaid jalutama oma kitsastel tänavatel, terrassidel paiknevad kohvikud ja tavernid aga meelitavad turiste sealt avanevate hunnitute vaadetega nii päevasele kui ka öisele linnale.

Allpool on ekskursioonid välja toodud. Nendele ekskursioonidele, kus on kõrval „soovitav” ja kes on nendest reisidest huvitatud, siis teatage mulle, sest kuna meil on väga suur grupp, siis reiibürool on kergem ette organiseerida (bussi, kohtade arvu, jne…..). Ülejäänud reisid saab kohapeal tellida.
 

EKSKURSIOONID ALANYAST
 

Kõik hinnad on antud ühe inimese kohta . Alla 6 a laps tasuta, 7-14 lastele lapsehinnad vastavalt ekskursioonidele. NB! 2008.a. hinnad muutuvad . Ekskursioonide eest tasumine on sularahas ja kohapeal.
 

ROHELINE KANJON
Hinnad:
Täiskasvanud 35 eurot, lapsed 20 eurot
Lõõgastav päev ühel Türgi ilusaimal järvel Manavgat tammi juures. Ujumispeatused. Lõuna imelise vaatega restoranis järve kaldal.


ALANYA LINNAEKSKURSIOON + SHOPPING
Hinnad:
Täiskasvanud 8 eurot,lapsed tasuta
Terve päev.Külastate alanya kindluse ümbrusi. Pärast vaba aeg sisseostudeks naha- ja juveelipoodides. Lõunasöök mäel olevas restoranis. Lisatasu eest – joogid lõunasöögi ajal.
 

MERERETK ALANYA LAHEL
Hinnad:
Täiskasvanud 25 eurot, lapsed 15 eurot
Terve päev.Bussiga viiakse Alanya sadamasse, kus toimub sõit merele. Suplemiseks tehakse peatused väikestes laguunides ja lõunasöök on jahtlaeval.
 

KAPPADOKIA
Hinnad:
Täiskasvanud 90 eurot, lapsed 50 eurot
2-päevane ekskursioon. Kõigepealt suundute Aksaraysse, kus tutvute Adzikarahani karavanseraiga. Samuti ootab teid ekskursioon maa-aluses linnas Kaymakli. Õhtusöök ja ööbimine on Kappadokias 4* hotellis.
 

RAFTING
Hinnad:
Täiskasvanud 35 eurot, lapsed 20 eurot
Terve päev kestev rafting mööda Köprülücay jõge. Piknik-lõuna. Lisatasu eest-joogid.
 

TÜRGI ÕHTU (soovitav)
Hinnad:
Täiskasvanud 25 eurot, lapsed 15 eurot
Sõidate konditsioneeriga bussis ööklubisse. Mitmekülgne showprogramm:nabatants, folkloor, jt. etteasted. Hinnas õhtusöök ja piiramatus koguses karastus- ja alkohoolseid jooke.

DŽIIBISAFARI MÄGEDES (soovitav)
Hinnad:
Täiskasvanud 35 eurot, lapsed 20 eurot
Terve päev. Džiipidel sõidetakse Tauruse mägedesse. Tutvumine mägikülade eluoluga. Peatus suplemiseks. Ekskursiooni hinna sisse kuulub lõuna mägedes vabas õhus.

 

TÜRGI SAUN (HAMAM) (soovitav, ei pea mulle teatama ja samuti ei pea grupiga minema)
Hinnad:
Täiskasvanud 25 eurot, lapsed 15 eurot
2-3 tunniline sauna külastamine. Võimalus nautida türgi sauna mõnusid:sauna, massaaži, koorimist.
 

PAMUKKALE (soovitav)
Hinnad:
Täiskasvanud 45 eurot, lapsed 25 eurot
1-päevane ekskursioon konditsioneeriga bussis. Tutvumine antiiklinna Hierapolisega amfiteatri, nekropoli,rooma sauna ja Apollo templi varemetega Pamukkale imepäraste looduslike terassbasseinidega. Suplemisvõimalusi mineraalrikkades termaalveebasseinides. Lõuna ja õhtusöök on hinna sees. Lisatasu eest-pilet Kleopatra termaalveebasseini, joogid lõuna- ja õhtusöögi ajal.Reet Adama
 

reet.adama@mail.ee
56 69 1005 SMS
Fax 60 76 012

Tagasi
26.03.2024
Koolitus toimub 17.04.2024 kell 18.00
22.03.2024
THKÜ liikmed, ootame Teid aastakoosolekule
20.02.2024
Viipekeele- ja naistepäeva üritus toimub ...
07.02.2024
Infotund "⛔️“EI vägivallale”⛔️" toimub
07.01.2024
Liikmemaks 2024
Kalenderplaan 2024
Vaata kõiki sündmusi arrow

Viimati lisatud video