Uudised
Tallinna Ülikooli Avatud uste päeval 25. oktoobril 2010.a. kell 13.00 infotund erivajadusega õppijatele
25. oktoobril kell 13.00 toimub Uus-Sadama 5 õppehoone I korruse ruumis M-131 infotund, mille sihtgrupiks on erivajadusega õppijad, kes soovivad oma haridusteed jätkata Tallinna Ülikoolis.
Tutvustatakse
• õppimisvõimalusi
• sisseastumisprotseduuri ja soodustingimusi
• õpikeskkonna võimalusi
• ülikooli poolt pakutavaid tugiteenuseid
• erivajadusega üliõpilastele suunatud toetusi ja stipendiume
• üliõpilaselu
Kohal on oma instituuti esindavad üliõpilased, kelle käest saab küsida bakalaureuse- ja magistriõppe erialade ja ülikoolis õppimise kohta.
Peale ettekannete lõppu on soovijatel võimalik praeguste üliõpilaste kaasabil tutvuda Narva mnt. ja Uus-Sadama õppehoonetega.
Palume infotunnil osalejatel eelnevalt registreeruda aadressil ave.vilu@tlu.ee või telefonil 6409230.
Erivajadusega õppija
Kuigi erivajadus on lai mõiste, on antud infotund mõeldud eelkõige õppijatele, kelle erivajadus on tingitud puudest (nt liikumis-, nägemis-, kuulmispuue) ning kes selle tõttu vajavad kõrvalabi, juhendamist, erivahendeid ja/või -tingimusi.
Lähtume seisukohast, et kõigil peab olema ligipääs võimetekohasele haridusele ning ligipääsupiirangu haridusele võib seada ainult vaimse võimekuse alusel (Eesti Üliõpilaskondade Liit).
Soovime toetada puudega õppijaid nii õppetöös osalemisel, eksamite ja arvestuste sooritamisel, õppevahendite hankimisel kui ka sobiva sotsiaalse ja füüsilise keskkonna loomisel.