logo

Tallinna ja Harjumaa kurtide ühing

Uudised

16.10.2008

Tallinna invamess 2008


Täna jätkub eile Tallinna Puuetega Inimeste Koja korraldusel alanud „Invamess 2008", mille eesmärgiks on suurendada puuetega inimeste, nende pereliikmete ja valdkonna spetsialistide teadlikkust teenustest ja toodetest, mis aitavad parandada puuetega inimeste igapäevast toimetulekut.
 

Messi avanud abilinnapea Merike Martinson kinnitas, et linnavalitsus on igati püüdnud põhimõtet „Tallinn hoolib“ ellu viia ka puuetega inimeste puhul. „Tallinna invakomisjonis tõstatatud probleemid on edastatud teistele abilinnapeadele, kelle valdkonda need on puudutanud, olgu see siis transport, ligipääsetavus ühiskondlikele hoonetele või erinevate teenuste kättesaadavus,“ ütles Martinson. „Näiteks on viimastel aastatel ostetud vaid selliseid busse ja trollibusse, kuhu on võimalik siseneda ratastoolidega, ka on ühiskondlikus transpordis tagatud info vaegkuuljatele ja -nägijatele.“
 

Kahepäevasel invamessil on võimalik tutvuda õppimisvõimaluste, puuetega inimeste ühingute tegevuste, abivahendi- ja meditsiinifirmade toodete, rehabilitatsiooniasutuste teenustega jpm.
 

Messi käigus toimuvad mitmed avatud töötoad, mille teemadeks on puuetega laste perekonda toetavad teenused, tromboos, diabeet ja universaalne disain.

Mõlemal päeval on külastajatel võimalik saada sotsiaaltöötaja käest teavet puuetega inimestele suunatud toetustest ja teenustest Tallinnas, vajadusel saab toimetulekutoetuse alast nõu, võlanõustamist ning teavet abivahendite soetamiseks.
 

Microsoft Eesti andis messil Tallinna Puuetega Inimeste Kojale üle tšeki 152 000 kroonile puuetega inimeste arvutiõppe toetuseks. Kokku on Microsoft kolme aasta jooksul toetanud Tallinna Puutega Inimeste Koda üle 1,3 miljoni krooniga.
 

Messi puhul ilmus kataloog, kust leiab praktilist infot nii riiklike kui Tallinna linna poolt puuetega inimestele suunatud teenuste ja toetuste kohta, puuetega inimeste valdkonda puudutavaid artikleid ning teavet messil osalevatest organisatsioonidest.
 

Invamess toimub Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskuses (Endla 59) kell 14-19. Külastajatele on mess tasuta.
 

Invamess 2008 läbiviimist toetavad Tallinna Linnavalitsus ja Hasartmängumaksu Nõukogu.
 

Tallinnas on kokku ligi 20 000 puudega inimest.
 

Raepress
16. oktoober 2008
 
Invamessist lähemalt pildigaleriis …

Tagasi
26.03.2024
Koolitus toimub 17.04.2024 kell 18.00
22.03.2024
THKÜ liikmed, ootame Teid aastakoosolekule
20.02.2024
Viipekeele- ja naistepäeva üritus toimub ...
07.02.2024
Infotund "⛔️“EI vägivallale”⛔️" toimub
07.01.2024
Liikmemaks 2024
Kalenderplaan 2024
Vaata kõiki sündmusi arrow

Viimati lisatud video