logo

Tallinna ja Harjumaa kurtide ühing

Uudised

10.03.2016

Teater Must Kast tähistab oma teist sünnipäeva viipekeelse lavastusega


TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 10. lennu vilistlastest koosnev teater Must Kast loodi Tartusse Genialistide Klubisse 27. märtsil 2014. aastal. Teatri tegevuse teisel aastapäeval esietendub ainulaadne lavastus „Müür“, kus väljendutakse vaid viipekeeles.

„Müür“ on sõjavastane füüsilise teatri lavastus, kus ühe lihtsa loo ja idee jutustamiseks ei kasutata ühtegi väljaöeldud sõna. Lavale jõuavad kahe rindel viibiva sõduri igatsused ja igapäevaelu teiste väljendusvahendite kaudu: teater seguneb tantsuga, akrobaatika objektiteatriga ning viipekeel muusika ja liikumisega.

Oliver Tallec’i teosel „Waterloo ja Trafalgar“ põhineva näitemängu lavastaja on Jaanika Tammaru, laval astuvad üles Kaarel Targo, Märt Koik, Birgit Landberg ja Kaija M Kalvet. Teostada aitavad Jari Pärgma, Regina Paabo (Eesti Viipekeeletõlkide Kutseühing) ja Kaire Papp (Eesti Kurtide Liit). Kokku on märtsi lõppu ja aprilli algusesse on planeeritud kuus etendust. Etendustele on oodatud nii kuuljad kui ka mittekuuljad alates 12. eluaastast. Pärast iga etendust toimub avatud vestlusring etendusega seotud teemadel.

Jari Pärgma, kes on aidanud trupil viipekeelt õppida, on lavastust kommenteerinud nii: “Lavastus “Müür” on eriline sellepärast, et näitlejad suudavad end väljendada ka muus keeles, mitte ainult eesti keeles. Nad rõhutavad rohkem emotsioonidele ja teevad minuga koostööd, õpivad kurdiga suhtlema.” Samas ei pea kartma ka need, kes viipekeelt ei mõista - jutustatav lugu on läbi emotsioonide ja näitlejate füüsilise tegevuse arusaadav kõigile.

27. märtsi, oma sünnipäeva, on Must Kast sisustanud juba hommikust saati, mil algab kõigile huvilistele prii „Sünnimissa“ Tartu linnaruumis. Õhtusel peol aitavad sünnipäevameeleolu kontserdiga luua Tartu Levimuusika Orkester ja Marten Kuningas.

Lavastust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tartu Linn.

Täpsem teave etenduste kohta teatri kodulehel: http://www.teatermustkast.ee/lavastused/muur

Lisainfo
Marili Pärtel
Must Kast
turundusjuht
505 4157
marili@teatermustkast.ee
 

Ade Piht
5373 7136
ade.piht@gmail.com
 

 

Tagasi
24.04.2019
Meie ootame teid kevadisele perepäevale 18. mail Stroomi rannas
11.03.2019
10. aprillil 2019 kell 18.00 toimub kurtide majas Tallinna ja Harjumaa Kurtide Ühingu aastakoosolek
01.03.2019
Tähistame Eesti viipekeelepäeva 6. märtsil kell 18.00 kurtide majas
11.02.2019
Kurtide ühing korraldab liikmetele ja nende lastele vastlapäeva tähistama
11.02.2019
Arkady Belozovsky 2.osa seminar...