logo

Tallinna ja Harjumaa kurtide ühing

Uudised

14.10.2017

THKÜ juhatuse avalik pöördumine Facebooki grupile "Eesti kurtide kogukonna infovahetus"

 

ÕIENDUS

14.10.2017

 

30. septembril 2017 toimus Tartus rahvusvahelise kurtide päeva pidu, millega tähistati ka Eesti Kurtide Liidu 95. aastapäeva. Ürituse korraldas Kurtide Liit. Tundus, et kõik läks kenasti korda ja kõik jäid rahule.

 

Tallinna ja Harjumaa Kurtide Ühing tellis omalt poolt peole sõiduks bussi, et meie inimestel oleks mugav ja soodne Tartus käia ning ei peaks sõltuma liinibussidest ja rongidest. Suur buss sai ruttu rahvast täis ja tundus ka, et kõik on selle võimaluse üle rõõmsad.

 

Bussisõitjate registreerimisel teavitati kõiki, et buss väljub vara, peatub Tartu kurtide klubi juures, et soovijad saaksid minna sellega tutvuma ning sõidab seejärel kesklinna ning kõigil on peoni vaba aeg, mida iseseisvalt sisustada.

 

Ligi kaks nädalat hiljem aga avastasime endi suureks üllatuseks Facebooki grupis "Eesti kurtide kogukonna infovahetus" video, milles süüdistati THKÜ-d kurtide päeva halvas organiseerimises, samuti selles, et bussisõit oli väga ebameeldiv, olevat tarvitatud alkoholi ja skandaalitsetud, samuti tehti tagasiteel ülemäärane peatus, mistõttu jõuti Tallinna hilja. Video pani üles inimene, kes ise kohal ei olnud, viiples teiste jutu järgi.

 

Kommentaarides võtsid sõna samuti need, kes ise kohal polnud, süüdistati THKÜ-d erinevate inetute sõnadega, lastele halva eeskuju andmises ja üldse hoolimatuses, lõpuks lausa valetamises.

 

THKÜ juhatus arutas 13.10.2017 oma koosolekul tekkinud probleemi, kuulas ära bussis olnud inimeste seletused ning tuvastas järgmist:

 

 1. Inimesed, kelle jutu järgi video olevat viibeldud, ise ei soovinud Tartu kurtide klubi külastada, jäid bussi ning sõitsid edasi kesklinna. Ka seal ei soovinud nad bussist lahkuda, kuna olid kuidagi nii aru saanud, et enne pidu tuleb ka linnaekskursioon (mida tegelikult ju plaanis polnudki). Ka muuseumikülastuse arvasid nad olevat tasuta, kui kuulsid, et ikka ise tuleb maksta, siis loobusid. Kust selline info pärines, ei õnnestunud välja selgitada. Iseseisvalt linna minna nad ei tahtnud ning liitusid lõpuks ühe kurtide seltskonnaga.

  Tuletame meelde, et THKÜ ei lubanud mingit ajaviidet organiseerida, tellis ainult bussi, arvates, et täiskasvanud inimesed leiavad ise tegevust.
   
 2. Peol olid kõik registreerunud kohal. Alkoholi ostis igaüks ise vastavalt soovile ning jah, peoruumis seda ka tõesti tarbiti. Ülemäära purjus polnud siiski keegi ja peol pahandusi ei olnud.
   
 3. Tagasiteel bussis oli tõepoolest tagumises pingis meestel väike pudel, mehed olid lõbusas tujus ja viiplesid ehk veidi ägedamalt kui tavaliselt, aga bussis korda ei rikutud. Kas oleks tulnud nad Tartu jätta või oli siiski parem nad turvaliselt Tallinna toimetada? Bussis oli ainult kaks last ja nemad ütlesid, et neid keegi ei häirinud ja mingit ebameeldivat käitumist nad tähele ei pannud.
   
 4. Ülemäärane peatus tagasiteel tehti, kuna paaril sõitjal oli pissihäda ja bussi tualetti kasutada ei saanud. Lisaks oli tee märg ja bussijuht loomulikult ei hakanud kihutama.
   
 5. Ainuke ebameeldiv asi juhtus siis, kui buss oli juba Tallinna kurtide maja juurde jõudnud ja rahvas bussist lahkus - ühel sõitjal tuli pähe bussijuhiga tüli norida. Aga see lahendati kiirelt ja bussijuhil pretensioone ei ole.

Kokkuvõttes leiab THKÜ juhatus, et video autor rikkus head suhtlemistava, kui ei pöördunud probleemide selgitamiseks ja arutamiseks otse THKÜ juhatuse poole vaid pani Facebooki halvustava video, kaasates ka neid, kes üldse asjaga seotud pole.

 

Niisugusel kujul on tegemist laimuga ja ilmselt oli eesmärgiks rikkuda THKÜ maine. THKÜ põhikirja punkt VII 28.10 lubab laimu tõkestamiseks juhatuse esimehel ka tsiviilkohtusse pöörduda.

 

Kuigi video on nüüdseks Facebookist eemaldatud, ei ole selle autor pidanud vajalikuks THKÜ ees vabandada, öeldes, et selleks pole põhjust. Vabandanud pole ka enamik halvustavate kommentaaride autoreid, ainult üks neist vabandas isiklikult juhatuse esimehe ees.

 

THKÜ juhatus leiab, et niisuguses olukorras pole tulevikus enam võimalik sellistele suurüritustele sõiduks transporti organiseerida, igaüks peab edaspidi enda eest ise hoolitsema ja vaatama, kuidas ta kohale saab.

 

Soovitame probleemide, murede ja küsimustega pöörduda kõigepealt siiski otse THKÜ juhatuse poole, alati on võimalik asju kiiresti ja viisakalt lahendada.

 

THKÜ juhatus

Tagasi
26.03.2024
Koolitus toimub 17.04.2024 kell 18.00
22.03.2024
THKÜ liikmed, ootame Teid aastakoosolekule
20.02.2024
Viipekeele- ja naistepäeva üritus toimub ...
07.02.2024
Infotund "⛔️“EI vägivallale”⛔️" toimub
07.01.2024
Liikmemaks 2024
Kalenderplaan 2024
Vaata kõiki sündmusi arrow

Viimati lisatud video