logo

Tallinna ja Harjumaa kurtide ühing

Uudised

23.07.2008

Varsti tuleb V suvine saarereis Osmussaarele


Kallid THKÜ ja teised ühingute liikmed!
 

Varsti tuleb V suvine saarereis! Kumari Reisid / Estonian Nature Tours korraldab ühingule loodusretke Osmussaarel.
 Tervisespordiüritused toimuvad 2 päeva järjest, 23. – 24.augustil.

Kaasa telk, magamiskott, prügikott ja toidud õhtu- ja hommikusöögiks. Jalgsimatk koos giidiga ümber saare. Tellitud viipekeeletõlk.
 

Hind grupile 25 ja enam in. 385 EEK / täiskasvanule 
                                                   300 EEK / õpilastele
 

Hind sisaldab programmi ülesehitust, loodusgiidi teenust, paadisõitu saarele edasi-tagasi, piknikutoitu matka ajal, kõige korraldamist ja käibemaksu.
 

NB! Tormi korral ärajäänud reisi puhul pakub firma asendusreisiks giidiga ekskursiooni Silma Looduskaitsealale või Marimetsa rabasse (bussiga ja jalgsi, km kulub kohapeal ca 150 – 180), paatide raha maksame tagasi.
 

Veel infot. Telkimine on saarel lubatud selleks ettenähtud kohtades (laagriplatsidel). Vahetult enne reisi tutvustame teile Osmussaare kodukorra. Võtke kirves ja söögikeetmise vahendid ise kaasa ja olge ettevaatlikud kuival ajal tulega. Lõunasadama platsilt peaks leidma saage, kui puid juurde on vaja teha. Lõkkepuudeks kasutage kuivanud puid või rannal vedelevaid puunotte. Oma prügi palub firma koguda suurde kilekotti ja saarelt ise ära tuua, põlev materjal on võimalik lõkkes ära põletada.
 

Meeldetuletuseks veel – koeri ei soovitata saarele kaasa võtta. Millegipärast inimesed loevad küll kodukorda, kuid ei hooli sellest. Saarel on lambad oma tähtsat päevatööd tegemas (rannaniitude hooldus) ja koerad häirivad.
 

Registreerige ennast ja rutake ettemaksuga (150 kr) Riina või Mareti kätte 13.augustiks. Ülejäänud summa saavad tasuda 20.augustil.
 

Rõõmsa kohtumiseni!

 

Päevakava
 

I päev, 23.august

9.45 saabumine Dirhami sadamasse ja kohtumine giidiga (kui sõidate Tallinna poolt Haapsalu suunas, ca 15 km enne Haapsalut näitab silt paremale Roosta Puhkeküla peale, sõidate seda teed kogu aeg otse ja mööda asfalti, puhkekülast ka mööda, kuni lõpuks jõuate sadamasse)
10.00 12-kohaline mootorpaat väljub Dirhamist (sõit kestab umbes tund aega)
11.00 pool rühma randub Osmussaare Lõunasadamas ja leiab tegevust 2 tundi (telkide ülespanemine, toidupoolise varjulisse kohta toimetamine jne.), paadid tulevad Dirhamisse ülejäänutele järele
13.00 kogu rühm on saarel ja matk võib alata: jalgsimatk 8-10 km saare põhjatipuni ja tagasi (märksõnad: bretsharahnud, Skarvani kivi, loopealsed, soistunud jäänukjärved, vana kabeliaed, Bieni küla, islandi lambad ja eesti hobused, majakas, militarismi jääknähud, majakas, pankrannik ja „krokodillid“, kliburannik jne.); mingil teile sobival ajal piknik-lõuna (piknikukorv firma poolt, mis näeks välja umbes selline: fooliumis küpsetatud kartulid, juustu-küüslaugu-majoneesi võie, Tera-Timmud, sibulapirukas, kodune säilitusaineteta marjajogurt, plaadikook, vesi, kohv/tee, mesi)
18.00 giid lahkub saarelt, rühm jääb telkimisplatsile grillima
19.00 sportlikud mängud, ujumine
21.00  grilliõhtu ja arvamismängud

 

II päev, 24.august

hommikusöök ja vaba aeg, ujumine jne.

12.00 esimene reis väljub Lõunasadamast Dirhami suunas
15.00 kõik on üle saanud, sõit Tallinna suunas...

Osmusaare kaardiga tutvumiseks saab siin klikkida...

Tagasi
26.03.2024
Koolitus toimub 17.04.2024 kell 18.00
22.03.2024
THKÜ liikmed, ootame Teid aastakoosolekule
20.02.2024
Viipekeele- ja naistepäeva üritus toimub ...
07.02.2024
Infotund "⛔️“EI vägivallale”⛔️" toimub
07.01.2024
Liikmemaks 2024
Kalenderplaan 2024
Vaata kõiki sündmusi arrow

Viimati lisatud video